Збільшення контрактів у державному секторі після виборів

Загальні вибори завжди мають вплив на цикл закупівель, і цього року нічим не відрізняється. Результати свідчать, що як приватний, так і державний сектори чекали до виборів, щоб укласти великі угоди, середня вартість контракту зросла на 269% у ІІІ кварталі порівняно з ІІ кварталом.

Дебра Максвелл, генеральний директор CRM та державного сектору, arvato Великобританія та Ірландія, зазначила: «Зі ще більшим скороченням фінансування, яке очікується в огляді видатків цього місяця, зростання місцевого самоврядування буде лише продовжуватися. Ради все частіше прагнуть змінити спосіб своєї діяльності та надання послуг, щоб забезпечити значну економію».

З огляду на більшу кількість контрактів та більш тривалий проміжок часу, МСП пропонує брати участь у вигідних можливостях, але потреба демонструвати співвідношення ціни та якості є більш поширеною, ніж будь-коли.

Як це впливає на учасників торгів?

Лише за останні кілька місяців підписаних контрактів на суму було на понад 2 млрд. гривень. Справедливо припустити, що багато компаній вже отримують вигоду від збільшення можливостей та директив, сприятливих для МСП. Понад 50% контрактів у першому кварталі 2015 року були «першими угодами», що представляло нову роботу на ринку.

Зі збільшенням можливостей також з’являється високий рівень конкуренції, оскільки фірми почуваються більш впевнено претендувати на додаткові контракти більшої вартості.

Компанії, які заповнюють PQQ та тендерну документацію, повинні знати про можливі наслідки: більш конкурентоспроможний процес, запитання, спрямовані на цілеспрямоване усунення слабких заявок, та більше фірм, які можуть звернутися за професійною допомогою.

Підвищення довіри до торгів за контрактами є гарною новиною, однак компаніям все-таки слід прийняти всебічне рішення «заявка/відсутність пропозиції», оскільки це може бути дорогим процесом подання спекулятивної або поспішної заявки.

Переглянути список тендерів для подачі заявок можна на сайті sale.ueex.com.ua/filter/wood.

Як успішно торгувати на більші контракти?

Поширеною практикою є те, що компанії починають прагнути до більших контрактів після того, як отримають кілька успішних заявок. Однак зробити стрибок від невеликих місцевих контрактів до більших національних рамок може бути складно через недавнє збільшення середньої вартості контракту.

Важливо зазначити, що існуючі процеси та практики торгів можуть потребувати оновлення та вдосконалення для того, щоб подавати заявки на контракти великої вартості, оскільки вони, швидше за все, будуть більш конкурентоспроможними та передбачають виключення учасників торгів. Забезпечення наявності відповідних сертифікатів, таких як ISO та SSIP, має вирішальне значення для збереження місця в процесі торгів і не надає оцінювачу підстав для оцінки заявки. Наявність відповідних галузевих сертифікатів може також полегшити PQQ або тендерний процес, оскільки часто можна обійти певні розділи, такі як охорона праці та безпека, якщо вже є перевірена гарантія в цій галузі – це майже дається у більших тендерних пропозиціях. Зареєструватися для участі в тендерах можна на сайті sale.ueex.com.ua.

Торгуючи на більш масштабні контракти, ймовірно, потрібно буде протистояти національним, відомим фірмам, тобто життєво важливо виділятися серед конкурентів. Спираючись на інновації, технічні прийоми компанії та приклади, що стосуються конкретних контрактів, є корисними інструментами для виокремлення конкурентів.