Купівля квартири в новобудові для перепродажу: скільки можна заробити

Відсоток покупців квартир, які інвестують гроші в нерухомість і планують продати квартири після введення будинку в експлуатацію, зростає. Це досить прибуткова справа, але при цьому ризиковане. Портал столичної нерухомості 100realty.ua з’ясовував, в яких будинках краще купувати квартири в новобудовах, скільки можна заробити і як знизити ризики.

Робимо правильний вибір квартири в новобудові

Оцінити частку угод з метою перепродажу складно, так як не всі інвестори поширюються про свої плани, та й самі ці плани можуть з часом змінюватися.

«Але одну загальну тенденцію відзначити все ж можна. Для подальшого перепродажу або здачі в оренду сьогодні частіше купують квартири в центральних районах і в об’єктах більш високих класів. А в найдоступніших житлових комплексах, не дуже наближених до центру міста, більше беруть для того, щоб жити в них самим», – говорить Гліб Шемовнев, прес-секретар корпорації «Укрбуд».

Щоб вигідно продати квартиру в новому будинку, потрібно вибрати ліквідний об’єкт. Експерти радять звертати увагу, в першу чергу, на інфраструктуру житлового комплексу, його місце розташування, імідж забудовника, планування квартири і ін.

Що збльшує ціну на квартири в новобудові

  • розташування біля метро або зручної транспортної розв’язки;
  • закрита територія ЖК;
  • власна інфраструктура (магазини, спортивні і дитячі майданчики, відділення банків, аптеки і т.д.);
  • вільне планування квартири. Можливість зробити простору кухню-вітальню;
  • імідж забудовника. У Києві працює ряд компаній, купувати квартири у яких – престижно. У покупців сформувалася думка, що вони будують якісно, жити в їх ЖК буде комфортно.

Що стосується площ, то найчастіше купують однокімнатні квартири площею 40-45 кв. м, двокімнатні – 60-75 кв. м. Саме такі квартири варто розглядати в першу чергу, якщо ви хочете заробити на перепродажі. Найкраще вибирати квартири, розташовані в кінцях загального коридору, а не, наприклад, навпроти виходу з ліфта. Також кутові квартири не дуже популярні, оскільки вони можуть бути більш холодними взимку, на відміну від квартир, які оточені по боках сусідами.

Скільки можна заробити на покупці квартири в новобудові?

Не дивлячись на ряд ризиків, покупка квартири в новобудові на початковій стадії будівництва і подальша її продаж може принести відмінну прибуток.

«В залежності від розташування, класу і масштабу житлового комплексу, а також площі квартири, різниця у вартості квадратного метра на початковій стадії будівництва і після введення в експлуатацію може становити 30-50%», – говорить Андрій Рижиков, СEO і керуючий партнер компанії DC Evolution.

З урахуванням зростання цін в річному обчисленні, дохід також може вирости.

«З урахуванням середньої тривалості будівництва (це 3,5 року) річна прибутковість при інвестуванні на старті продажів може скласти близько 16,5%. Це тільки щодо ціни від забудовника. Але не варто забувати і про загальну тенденцію до стабільного зростання цін на житло в столиці. Наприклад, в минулому році вартість квадратного метра виросла в середньому на 8%», – говорить Гліб Шемовнев.

Ризики при покупці квартири в новобудові і як їх знизити

Природно покупка квартири на стадії будівництва – це завжди ризиковано. Навіть компанії, що працюють на ринку давно, можуть стати авторами довгобуду і тоді про прибуток можна забути.

«Покупка на етапі котловану – це, безумовно, високоризиковий інструмент. При цьому варто відзначити, що інвестицією це можна назвати тільки для людини, який купує півбудинку відразу або три поверхи мінімум. Все решта – це просто покупці квартир. Де гарантії того, що об’єкт буде добудований? Їх немає. Жоден з існуючих механізмів покупки не гарантує, що об’єкт буде добудований і зданий в експлуатацію. Тому потрібно бути готовим до того, що в разі заморозки проекту ці гроші не повернути», – говорить г-н Рижиков.

«Україна знаходиться в непростих економічних умовах, і загроза чергової кризи постійно зберігається. Якщо така криза настане, то навіть сумлінна компанія може з ним не впоратися, просто невірно розрахувавши свої сили і можливості. Тому варто довіряти свої вкладення тільки тим компаніям, які давно працюють на ринку, мають великий запас міцності і гідно пройшли попередні кризові періоди. Якщо такий забудовник добудовує всі свої будинки і не залишає клієнтів без обіцяних квартир – це хороший знак для потенційного інвестора», – додає Гліб Шемовнев.

Щоб знизити ризики необхідно ретельно вивчити репутацію забудовника, перевірити, чи немає у нього довгобудів, судових розглядів. Що стосується останнього, то подивитися чи немає судів щодо діяльності забудовника можна в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Для цього в поле «Пошук по контексту» потрібно ввести назву компанії і почати пошук. Всі судові справи, в яких стороною виступає забудовник, будуть виведені на екран. Послуга при цьому безкоштовна.

Практично про всіх забудовників можна знайти інформацію в Інтернеті, подивитися обговорення його об’єктів на форумах і дізнатися, як він будує і з якими проблемами стикаються інвестори. Якщо репутація задовільна або хороша, тоді варто уважно перевірити дозвільні документи на будівництво будинку, в якому ви хочете купити квартиру.