Купівля котеджу під Києвом: ціни приємні, а пропозиція зроста

Для любителів життя за містом відмінний варіант – це покупка котеджу під Києвом. Пропозиція такого житла зростає, а ціни знижуються. Про те, яка ситуація на ринку котеджів, де краще купити заміський будинок і про особливості угод з такою нерухомістю дізнавався портал столичної нерухомості.

Пропозиція і попит на котеджі під Києвом – ростуть

Станом на кінець травня 2019 року в Києві та Київській області на продаж виставлена ​​нерухомість в 200 котеджних містечках.

«Сукупний обсяг котеджів і таунхаусів в діючих котеджних містечках становить 11 825 юнітів. В середньому, котеджні містечка забудовані на 57%. З огляду на, що багато КМ забудовуються в міру продажу ділянок, цей показник можна використовувати для непрямої оцінки обсягів вже проданих котеджів», – каже Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

При цьому на сьогоднішній день у продажу на ринку заміської нерухомості знаходиться близько 3,5 тисячі котеджів і ділянок під котеджну забудову, що входять до складу котеджних містечок. Обсяг нової пропозиції в останній рік був незначним – всього ринок Києва і області поповнився 21 новим проектом.

«З кожним роком конкуренція зростає. Деякі забудовники квартир пробують себе в котеджному будівництві», – говорить Давид Батанов, комерційний директор компанії Evrodim.

Все більша кількість людей розглядають придбання котеджу, як цікаву інвестицію і хороший варіант житл.

За даними експертів, хороша ціна викликає підвищений інтерес до такого виду нерухомості.

«З початку 2019 роки ми можемо констатувати значне пожвавлення купівельного інтересу до котеджів. За нашими даними, на сьогоднішній день в структурі продажів заміського житла, покупка котеджів, слідом за однокімнатними квартирами, займає другий рядок за популярністю. На кінець травня кількісний показник придбань приватних будинків становить близько 12%, а до кінця року він може зрости до 15%. Це суттєвий результат, адже ще рік тому частка котеджів не перевищувала 5% від загального числа придбань в передмісті Києва. Зростаюча популярність котеджів викликана, в першу чергу, конкурентною ціною і відчутними перевагами такої покупки в порівнянні з квартирами. На сьогоднішній день ми можемо констатувати, що вартість котеджу площею 100 кв. м порівнянна з ціною, наприклад, 60-метрової квартири в будь-якому зі спальних районів Києва», – наводить цифри Владислав Кононов, керуючий партнер компанії AVM Development Group.

Ще одним фактором, який впливає на зростання популярності котеджів – рекреаційні можливості. Ні для кого не секрет, що забудовники прагнуть свої містечка облаштувати в безпосередній близькості до рекреаційних зон – вихід до води, близькість лісу.

Також котедж під Києвом – хороша інвестиція. «Вкладення в покупку котеджу, так само як і придбання земельних ділянок придатних для індивідуального будівництва, є на сьогоднішній день хорошою інвестицією, з прибутковістю, що перевищує прибутковість банківських депозитів. Наприклад, від покупки будинку на початковій стадії будівництва до введення в експлуатацію вартість котеджу зростає мінімум на 20-25%. Крім цього, пасивний дохід від вкладення коштів у придбання будинку, може скласти щорічно до 15%», – додає Кононов.

Ціни на котеджі під Києвом знижуються

Вартість котеджів дуже різна і варіюється від багатьох чинників. За даними компанії Evrodim, на ціну впливають відстань від столиці, розмір ділянки, площа будинку, технологія будівництва, комплектація котеджу, комунікації і т.д.

У той же час, не дивлячись на зростання попиту, ціни на котеджі знижуються.

За даними City Development Solutions, середні ціни на котеджі за станом на кінець травня 2019 року коливаються в діапазоні 4,3 – 6,5 млн. грн. У порівнянні з травнем 2018 року ціни знизилися на 9,4%.

«Можна знайти пропозицію як за 1,5 млн., так і за 6-8 млн. Основний пул пропозиції зосереджений в ціновому сегменті від 2,5 до 5 млн. грн.», – каже Ольга Соловей, співзасновник і керуючий партнер Українського клубу нерухомості (URE Club).