Коллаборативні торги

Співпраця з іншими підприємствами може бути ключовою тактикою при проведенні державних тендерів, особливо для малого та середнього бізнесу.

Перевага співпраці полягає в об’єднанні ресурсів, знань і навичок, які можуть збільшити шанси на перемогу в торгах, повністю знизити вірогідність ризиків. Потрібно буде ретельно зважити всі «за» і «проти» співпраці, щоб зрозуміти, чи підходить воно для бізнесу.

Найбільш поширені підходи до роботи з іншими підприємствами – це субпідряд і робота в консорціумі або спільному підприємстві.

У цьому тексті пояснюються переваги та недоліки спільних торгів, різні типи домовленостей про спільну роботу і список ключових тем для укладення угоди про співпрацю щодо тендеру на ліс-кругляк.

Плюси і мінуси коллаборатівних торгів

Якщо ведеться малий бізнес, можливо, доведеться подумати про співпрацю з іншими підприємствами, щоб підвищити свої шанси на перемогу в державному тендері на ліс-кругляк. Нижче перераховані переваги і недоліки спільних торгів. Переглянути детальну інформацію про тендери на ліс-кругляк можна на сайті https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-derevyny-na-majdanchyku-ukraqinsqkoqi-universalqnoqi-birzhi.

Переваги спільних торгів

 1. Співпраця збільшує шанси на перемогу в тендері завдяки спільним ресурсам, навичкам і знанням, а також завдяки збільшення продуктивності.
 2. У залучених підприємств було б менше шансів виграти тендер або взагалі не було б взагалі, якби вони брали участь в торгах самостійно.
 3. Співпраця дає можливість брати участь в тендерах на більші і прибуткові контракти, які, можливо, не можливо було б виграти або виконати самостійно.
 4. Спостерігається зростаюча тенденція до об’єднання контрактів в державному секторі, а це означає, що малі підприємства не будуть мати можливості самостійно брати участь в торгах по ним.
 5. Співпраця з правильним партнером може принести колективні вигоди у вигляді загальних навичок, досвіду і знань. Це може вплинути на покупця при оцінці тендерних пропозицій.
 6. Співпраця з іншими компаніями означає, що будь-який бізнес не повинен намагатися бути «всім для всіх». Замість цього вони можуть зосередитися на своїх сильних сторонах і досвіді.
 7. Спільно працюючи над відповіддю на тендер, підприємства можуть об’єднати свої ресурси. Це може спростити і здешевити процес розробки тендерної пропозиції.
 8. Відповідальність за написання відповіді на тендер ділиться між підприємствами. Кожна секція розподіляється в залежності від сили партнера в цій конкретній галузі.
 9. Малоймовірно, що майбутні тендерні можливості будуть втрачені, оскільки ті підприємства, що співпрацюють, будуть шукати нові тендерні можливості.

Недоліки коллаборатівних торгів

 • Між співпрацюючими підприємствами може спостерігатися незбалансованість зусиль і робочого навантаження.
 • Між співпрацюючими підприємствами можуть виникати суперечки, конфлікти і культурні зіткнення.
 • Можуть виникнути фінансові проблеми (наприклад, труднощі з грошовим потоком і проблеми з платежами, і як це впливає на бізнес-модель співпраці).
 • Компанії, які беруть участь у співпраці, можуть неохоче ділитися інформацією, що призводить до недостатньої відкритості.
 • Можливі проблеми зі зв’язком.
 • Можуть виникнути проблеми з плануванням.
 • Одне підприємство може просувати свою власну ділову програму, а не мету співпраці (наприклад, особистий інтерес).
 • Ті компанії, що співпрацюють, можуть переоцінювати або недооцінювати свої можливості або змоги і бути не в змозі виконати стандартну вимогу на тендер.
 • Може бути неправильний напрямок з боку ведучого підприємства або керівника проекту.
 • Особисті конфлікти і его можуть перешкодити прогресу під час виконання контракту.
 • Між співпрацюючими діловими партнерами або окремими особами може існувати боротьба за владу.
 • Можуть бути суперечливі цінності або етика.

Коллаборативні торги можуть значно збільшити шанси на перемогу в тендерах, список яких є на сайті sale.uub.com.ua. Водночас вони мають недоліки, які варто знати перед тим, як підписувати відповідний договір.